En Çok Kullanılan Mutfak Aksesuarları

En Çok Kullanılan Mutfak Aksesuarları

16-07-2020

"Mutfakta En Çok Kullanılan Aksesuarlar Nelerdir?" sorusunun cevabını yazımızda okuyabilirsiniz.


Mutfağınızı yenilerken ya da baştan yeni bir mutfak hazırlarken ankastre set, mutfak dolabı, eviye gibi büyük ekipmanlara karar verdikten sonra küçük detaylara yönelmek gerekiyor. Burada da mutfakların olmazsa olmazı aksesuarlar devreye giriyor. Mutfakta kullanılan birçok mutfak aksesuarları mevcut ancak en çok tercih edilen aksesuarlar ve onları seçerken dikkat etmeniz gerekenler var. İşte o mutfak aksesuarları;


Kesme Tahtası

Mutfakların olmazsa olmazı tabii ki de kesme tahtalarıdır.  Mutfakta en çok kullanılan aksesuarlardan olan kesme tahtalarında günümüzde birçok seçenek mevcuttur. Ancak hijyenik olarak da çok dikkatli kullanılması gereken kesme tahtalarını seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var. Öncelikle ağaç yani işlenmemiş masif kesme tahtası seçmeniz çok önemli. Çünkü plastik kesme tahtalarında bakteri birikimi çok fazla oluyor. Burada dikkat edilecek bir diğer konu da ağacın cinsi. Özellikle ucuz olan ve çam, kavak gibi kolayla kesik izi oluşabilen kesme tahtalarından uzak durmanızı öneririz. Çünkü o bıçak izlerinde bakteri üremesi çok fazla olabilmektedir. Bunların tanında ergonomik kesme tahtalarından kare, yuvarlak ya da dikdörtgen şeklindeki kesme tahtalarından beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Eviye Süzgeci

Mutfaklarda özellikle eviyelerde çok fazla kullanılan aksesuarlardan biri de süzgeçlerdir. Bu süzgeçlerin en büyük kolaylığı eviye içine tam oturarak rahat bir kullanım sunmasıdır. Burada kendi eviye boyutunuza göre kare, oval veya üçgen eviye süzgeçlerinden birini seçebilirsiniz. Yeni nesil eviye süzgeçlerinde metalden plastiğe kadar birçok malzeme kullanılırken renk alternatifi de bulunuyor.

Eviye Sepeti

Eviyeli bir mutfağınız varsa mutlaka bir eviye sepeti almalısınız. Eviye sepetleri  bulaşıklık derdini  ortadan kaldırırken tezgahta da yer açıyor. Paslanmaz çelik ya da plastikten üretilen bu süzgeçler eviye içine yerleştirilerek elde yıkanan küçük bulaşıkların kurumasına yardımcı oluyor. Tabak bölümü, bardak bölümü ve bazılarında da kaşıklık bölümü bulunan bu süzgeçlerin farklı ebat ve şekilleri de mevcut.

En İyi Ankastre

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.