En İyi Mutfak Dolapları

En İyi Mutfak Dolapları

16-07-2020

Mutfak dolapları en iyi mutfağı oluşturan baş kahramanlardır. Öyle ki mutfağı vezir de rezil de eden mutfak dolabıdır. Mutfağınıza en uygun dolabı seçmek için tabii yine dikkat etmeniz çok konu vardır. Bunlar; malzeme, kurulum kalitesi, ölçü, dolap içi kullanım alanı, rengi, tarzıdır. Bu listeye daha çok ekleme yapılabilir. Önemli olan sizin nasıl bir mutfak istediğinizdir. Bu yazımızda En İyi Mutfak İçin Olmazsa Olmaz; Mutfak Dolapları’ nı sizler için ele alacağız.

Mutfak Dolabı Çeşitleri

Çok fazla mutfak dolabı çeşidi var ancak biz burada iki çeşit üzerinden ilerleyerek işimizi kolaylaştıracağız. 

Bunlar;

  • Hazır Mutfak Dolapları
  • Özel Mutfak Dolapları

Hazır Mutfak Dolapları

Bu dolaplar özel uygulamalı olanlara göre fiyat olarak daha uygundur. Ancak renk, tarz ve ölçü de mutfak alanınıza göre bir değişim yapılamayacağı için bazı sıkıntılara yol açabilir. Kurulumu kısa sürede yapılsa bile kurulum yapan kişinin uzmanlığı mutfak kalitesini ve kullanım ömrünü etkiler. Bu yüzden hazır mutfak satın aldıysanız kurulumunu profesyonellere yaptırmanızı öneririz. Hazır mutfaklardaki bir diğer sorun ise ölçü standardı olduğu için mutfağınızın her yerini efektif olarak kullandıramamasıdır. 

 Özel Mutfak Dolabı 

Hazır mutfak dolaplarına göre pahalı olsa da kullanım kolaylığı, garanti imkanı ve özgün oluşu ile en çok tercih edilen mutfak dolabı çeşididir. Sizin seçtiğiniz malzemeden, sizin seçtiğiniz renkte ve sizin kullanımınıza göre hazırlandığından mutfakta özgürlük sunar. Çekmece ve dolap içi kullanımlarınıza göre çeşitlenebilir ve mutfak alanınızın her yerini kullanılabilir kılar. Tabii burada seçtiğiniz marka ve hizmetin profesyonellerce yapılması önemlidir.

Mutfak Dolabı Fiyatları

Mutfak dolapları; yukarıda da belirttiğimiz gibi hazır ve özel yapım olarak ayrılır. Bu durumda maliyete ve dolayısıyla fiyata yansır. Seçtiğiniz malzeme, boyut ve renk bile mutfak dolabı fiyatlarını değiştirebilir. Hazır mutfak dolabı fiyatları; ölçüsüne ve malzemesine göre yaklaşık olarak 1500 TL’den başlar 5000 TL’ye kadar çıkabilir.

Özel üretim mutfak dolaplarında ise fiyat çok değişken olabilmektedir. Seçtiğiniz malzeme çeşidine göre değişen özel üretim mutfak modellerinde genellikle m2 hesabı ile fiyat belirlemesi yapılır. Yine ürün malzemesi, boyutu ve ekstraları ile özel üretim mutfak modelleri m2 başına 450 TL’den başlayarak yükselir.


En İyi Ankastre

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.